Verado motor ailesinin mirasını bir adım öteye taşıyan FisherTown, en lüks tekne deneyimini sunmak için dıştan takmalı motor performansını yeniden hayal etti. Bir V12 güç kafasının sarsılmaz direncine sahip 600hp Verado dıştan takmalı motor, tekne maceralarınızı yeni ufuklara taşıyacak sıra dışı menzil ve performans sunuyor. Yol tutuşu ve kontroldeki devrim niteliğindeki gelişmeler, dıştan takmalı motor segmentinin ilk döndürülebilir vites kutusu ve yine sektöründe bir ilk olan iki hızlı şansıman sayesinde mümkün oldu. Sessiz, yumuşak ve rafine olan bu motor, seçkin tasarım ve mühendisliğin standartlarını yükseltiyor.

V12 Güç ve Performans Dıştan takmalı motor segmentinin ilk V12 güç kafası, şaşırtacak kadar kompakt bir alanda üstün beygir gücü ve performans sunar. Döndürülebilir vites kutusu ve basit, modern donanımın birleşimi sayesinde, tasarım motorun 27 inçlik merkezlere monte edilmesine izin verir, böylece tekne sahipleri transomun üzerine istedikleri kadar güç monte edebilirler.

Otomatik İki Hızlı Şanzıman İki hızlı şanzıman 600 hp’yi vites kutusuna aktarma işini kolaylaştırır. Maksimum torku ve ivmelenmeyi birinci vitese idareli dağıtır, ardından etkin seyir ve nefes kesici azami hız için sessizce ikinci vitese geçer. Vites takılması yok. Kısıtlamalar yok. Yalnızca yumuşak, etkileyici güç var.

Bağımsız, Döndürülebilir Vites Kutusu Elektro-hidrolik kontroller döndürülebilir vites kutusunun sürücü komutlarına anında tepki vermesini sağlar. Motor su üzerinde hareket etmediği için dikkat dağıtıcı etmenler olmaz – yalnızca limanların etrafında keskin manevra kabiliyeti ve açık denizlerde zahmetsiz yol tutuşunun keyfi yaşanır.

Kontra Dönüş Pervaneleri Yeni ikili pervane serisi, 600 hp’nin tam potansiyelini kullanmak için uzmanlıkla tasarlandı. Kontra dönüş sırasında çalışmak üzere tasarlanan yeni pervaneler tekneyi su üzerinde giderken hızlı ve etkin bir şekilde destekler. Aynı zamanda, orta seviye hızlarda sıra dışı yol tutuş ve yakıt ekonomisi sağlar.

Olağanüstü Yumuşak & Sessiz Daha sağlam, daha rafine yeni nesil Gelişmiş Orta Kısım (AMS) montaj sistemi güç kafasını tutarak gürültü ve titreşimi izole ederken, titiz ayarlamalar indüksiyon seslerini azaltır ve enjeksiyon gürültüsünü neredeyse elimine eder. 600hp hiç bu kadar sessiz olmamıştı.

87 oktan yakıtla tam performans sunması için kalibre edilen V12 Verado dıştan takmalı motor çift pervane, yakıt ekonomisini en iyi seviyeye çıkarmak için hidrodinamik tasarım ve Gelişmiş Menzil Optimizasyonuna (ARO) sahiptir. Bir tekne testinde, ikili V12 Verado dıştan takmalı motorlar, üçlü 425hp dıştan takmalı motorlara kıyasla seyir halinde %20 daha iyi yakıt tasarrufu sağladı.

Sektör lideri 7.6 litre deplasman ve performanstan ilham alan dört eksantrikli tasarım, ağır tekneleri su üzerinde ileri itme işini kolaylaştırmak için sıra dışı tork üretir. Motor daha az çalıştığı için, daha uzun ömürlü olur ve tavizsiz güvenilirlik sunar.

TV12 Verado dıştan takmalı motor yumuşak ve sessiz operasyon için standardı yeniden belirliyor. 600hp’de bile, gürültü ve titreşim V8 300hp Verado dıştan takmalı motor ile aynı kulvarda ve rekabette daha üstün.

Beygir Gücüne Göre Motor Teknik Özellikleri

Beygir GücüVerado 600hp
Deplasman (CID/CC)461
Deplasman (L)7.6L
Silindir KonfigürasyonuV12
Azami Güç RPM5600-6400
Alternatör amp / Watt150 amp
BaşlangıçSmartStart Protection ile Elektrikli Başlangıç
DümenEntegre Elektro-Hidrolik Servo Dümen
Şaft Uzunluğu20″ / 508 mm25″ / 635 mm30″ / 762 mm35″ / 889mm
Vites Kutusu Oranı2.50:1
Kuru ağırlık *Mevcut En Hafif Model1260lbs / 572kg
Trim SistemiGüçlü Trim & Tilt sistemi


Verado Avantajları
Efsanevi Güç: 7.6 V12 güç kafası, size hissedilir performans sunar: sıra dışı tork, daha hızlı dönüşler ve heyecan uyandıran ivmelenme.
Uzatılmış Menzil: Seyir sırasında olabilecek en yüksek verimlilikte ve ince ayarda yakıt ikmali sağlayan Gelişmiş Menzil Optimizasyonu (ARO) sayesinde su üzerinde geçirdiğiniz zamanın keyfini daha uzun çıkarın.
Daha Yumuşak, Daha Sessiz: Motorun tüm özellikleri gürültüyü ve dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek üzere tasarlandı. Yenilikçi motor kapağı tasarımı tuzlu suyun zorlu koşullarına dayanacak şekilde üretildi ve aynı zamanda üç yıl paslanmazlık garantisiyle güvence altına alındı.
Paslanma Direnci: Verado dıştan takmalı motorlar yalnızca tuzlu suyun zorlu koşullarına dayanıklı şekilde tasarlanıp üretilmekle kalmadı, aynı zamanda üç yıl paslanmazlık garantisi ile güvence altına alındı.